Posjet članica Ženskog moto kluba "Legice" našoj školi
Autor: Administrator , 15. 6. 2011.

Članice Ženskog moto kluba "Legice" iz Osijeka u suradnji s PU Osječko-baranjskom održale su danas predavanje o sigurnosti u prometu u Osnovnoj školi "Bratoljuba Klaića" u Bizovcu. Niz predavanja organiziran je za osmošlolce grada Osijeka i okolice,  u sklopu djelovanja Vijeća za prevenciju grada Osijeka, kako bi se učenici upoznali s prometnim propisima koja su dužni poštovati kao pješaci, biciklisti i možda budući vozači motocikala.

"Legice" su upozorile kako je motociklizam iznimno opasan hobi i sport, ali ako se poštuju osnovna pravila ponašanja u prometu može ponuditi prekrasno druženje, obiteljsko okupljanje i nezaboravna putovanja. Učenicima je predstavljena i oprema potrebna za vožnju na motociklu, od obvezne kacige do zaštitnog odijela i obuće. Ivica Vuko iz PU osječko baranjske upozorio je na pravila ponašanja pješaka i biciklista, a prikazani su i takozvani "šok" kratki filmovi pimjereni uzrastu djece koji su upozorili na posljedice neprimjerenog ponašanja u prometu. Nakon kratkog predavanja moto druženje nastavljeno je u dvorištu škole gdje su učenici mogli pogledati "opake motore" na kojima su se dovezle članice Legica.

Ovaj skup i predavanje održano je na inicijativu članice žmk „ Legice“ i  učiteljice škole B.Klaića Bizovac,Andreje Jandrok- Škugor. Ravnatelj škole Ante Lovrinčević zahvalio je  „Legicama“ i policajcima na dolasku i pozvao ih da  održe predavanje i iduće školske godine.

Andreja Jandrok- Škugor,mag.mus.

Foto-galerija