Događaji koji su obilježili prvo polugodište školske 2018./2019. godine
Autor: Katarina Antolašić, 15. 2. 2019.

Kao i svaku školsku godinu, i ovu smo započeli sudjelovanjem na misi povodom početka školske godine. Naš novi župnik, vlč. Josip Kolesarić, srdačno je u brođanačkoj crkvi sv. Ane  pozdravio i blagoslovio naše učenike, naročito prvašiće koji ove godine prvi puta sjede u školskim klupama.

Krajem rujna posjetili smo šumu u Cretu gdje smo uživali u prirodi i novom učenju. Naučili smo mnogo o biljnom i životinjskom svijetu šume, no imali smo vremena i za igru i zabavu.

U listopadu smo sudjelovali na svetoj misi zahvalnici za plodove zemlje. Uz molitvu i pjesmu podsjetili smo se na važnost ove osnovne namirnice kao i radost dijeljenja kruha svagdanjega s bližnjima. Ovim putem zahvaljujemo svim vrijednim domaćicama  koje su svojim vještim rukama obogatile našu svečanost kao i ostalim mještanima na sudjelovanju u ovom lijepom događaju.

U prosincu smo organizirali božićnu radionicu u kojoj su sudjelovali učenici i roditelji koji su rado izrađivali prekrasne božićne ukrase, adventske vijence, snjegoviće, zvjezdice i sl. Zahvaljujemo roditeljima na izuzetnom odazivu te na želji da ovom radionicom obogatimo zajedništvo naše škole.

Također, učenici naše škole sudjelovali su u mjesnoj svečanosti gdje su recitirali i pjevali u čast svetog Nikole i naravno dobili lijepe poklončiće.

Polugodište smo završili svetom misom polnoćkom 24. prosinca na kojoj su nas djeca svojim prigodnim recitacijama, pjesmama i igrokazom uvela u radost Kristova rođenja.

Velika zahvala i Udruzi mladih Brođanci koji su nas iznenadili kupivši nam pomagala koja će nam koristiti za nastavu TZK-e, a sve to od prikupljenih novčanih sredstava od prodaje božićnih ukrasa.

Sve fotografije ovih događaja pogledajte u fotogaleriji!