PŠ Habjanovci
Noć knjige u područnoj školi Habjanovci
Autor: Katarina Antolašić, 9. 5. 2018.

Budući da je tema ovogodišnje manifestacije Noći knjige budućnost knjige, odabrali smo prigodnu, svima nam dragu knjigu Hrvoja Hitreca „Eko Eko“. Ovaj roman, prožet futurističkim detaljima, zabavnim i nestvarnim likovima, prepun ekoloških i prijateljskih poruka, zainteresirao je djecu već pri početku čitanja. Djeci je čitanje knjige bilo uzbudljivo i rado su sudjelovali u interpretaciji.

Nakon čitanja djeca su se podijelila u skupine:

1. Skupina – izrađivanje zamišljenog vanzemaljca Eka Eka od papirnatih kutijica, žice i folije. Zadatak je bio što maštovitije kreirati i oblikovati lik
  2. Skupina – oslikavanje majica i platnenih vrećica  eko porukama za očuvanje našeg planeta. Zadatak je kod učenika, kao uzor na djecu i likove iz romana, razviti svijest o potrebi očuvanja našeg okoliša za očuvanje života
  3. Skupina – izrada i oslikavanje bookmarkera s eko porukama ali i likovima iz romana Eko Eko. Zadatak je kod učenika razvijati ekološku svijest, maštovitost i kreativnost

Čitanje ove knjige bilo je izuzetno uspješno i odabir ove teme bio je odličan jer bi djeca u svakoj prigodi trebala razvijati svijest o očuvanju okoliša ali i svijest o njegovanju prijateljstva i tolerancije među djecom. Učenici su bili izuzetno kreativni u stvaralačkom radu nakon čitanja knjige što se vidi i u fotogaleriji. Radujemo se sljedećoj manifestaciji i nadamo se da ćemo uživati kao i u ovoj!

Ostale fotografije pogledajte ovdje.