PŠ Habjanovci
Dan kruha i zahvalnosti u Habjanovcima
Autor: Velimir Kunzinam, 27. 11. 2012.

Nedjelja je dan kada nema nastave niti školskih aktivnosti. Međutim, 21. listopada 2012. bila je nedjelja u znaku učenika PŠ Habjanovci. U filijalnoj crkvi sv. Bartola, koja pripada župi u Brođancima, proslavljen je Dan kruha i zahvalnosti zahvaljujući dvanaestoro učenika. Poput istog broja apostola, učenici od prvog do četvrtog razreda okupili su svoje članove obitelji i angažirali  ih u pripremi pekarskih proizvoda. Što su pripremili kod kuće to su donijeli u svoju crkvu. Slavili su tako sa zajednicom vjernika svečanu misu, uz župnika vlč. Ivana Markovića, zahvaljivali su zborno: „Dragi Bože, Zemljo draga. Hvala Vam za Vaša blaga.“

Ista nedjelja, ujedno je bila i međunarodna Misijska nedjelja, te su dječje riječi poruke u molitvi Boga zazvale:“ Milijuni ljudi umiru od gladi. Daj, Gospodine, da zemlje u obilju svoj novac utroše za pomoć onima koji kruha nemaju.“

Svečanost u crkvi uljepšana je sudjelovanjem mjesnog KUD-a čiji su članovi, prinosom Biblije i Katekizma Katoličke Crkve kao i plodova zemlje, predstavili okupljenim vjernicima Godinu vjere u cijeloj Crkvi. Tako je malo mjesto bilo središte velike suradnje Područne škole, Crkve i domaćeg KUD-a u Habjanovcima.

Foto-galerija