Županijsko natjecanje iz tehničke kulture
Autor: Katarina Antolašić, 26. 3. 2019.

Natjecatelji Sara, Nora, Klara i Dario

U ponedjeljak 1.ožujka nastavnica tehničke kulture Gabrijela Cvetković, moje kolege i ja krenuli smo kombijem u Osijek na Županijsko natjecanje iz tehničke kulture. U 8.00 sati našli smo se ispred Osnovne škole Jagode Truhelke u Osijeku gdje smo se ugodno smjestili, poslušali kratak govor ravnatelja škole koji nam je čestitao te nam poželio sreću na Županijskom natjecanju. Nakon toga svatko se uputio prema svojoj učionici koje su bile podijeljene po kategorijama natjecanja.  Ja sam se uputila prema učionici gdje je na vratima pisalo „strojarske konstrukcije“. Nakon završetka ispita, koji je trajao sat vremena, imali smo kratku pauzu za doručak. Nakon pauze počeli smo s izradom praktičnog rada. Moj zadatak bio je izraditi model škaraste podizne platforme te sam koristila lim, medicinske šprice, plastično crijevo i tehnički pribor za rad. Odjednom se stvorila buka, bušilo se, lupalo čekićima, pililo, turpijalo, rezalo. Bili smo pravi mali tehničari. Pred kraj počeo me oblijevati znoj, ruke su mi se počele tresti od straha jer sam se bojala da neću sve stići dovršiti. Kada sam predala rad, osjećala sam olakšanje. U holu škole smo ručali, a zatim je slijedio onaj najdosadniji dio: čekanje da komisija ocijeni sve te silne radove. Nakon dva sata rezultati su bili tu. Tajnik je upalio projektor i sada smo mogli vidjeti konačne rezultate. Bila sam jako uzbuđena i jedva sam čekala da vidim koje sam mjesto osvojila. Samo sam u jednom trenu začula: „Drugo mjesto osvojila je Klara Sudar.“ Bila sam presretna, ali u isto vrijeme tužna, jer mi je državno natjecanje promaklo za dlaku. Prvo mjesto osvojila je djevojčica s kojom sam se sprijateljila i s kojom sam tamo provodila puno vremena. Čestitam Dariju na osvojenom prvom mjestu u kategoriji modelarstvo uporabnih tvorevina, Sari na četvrtom u kategoriji maketarstvo i modelarstvo i Nori što je osvojila deveto mjesto u kategoriji obrada materijala. Nakon podjele medalja uputili smo se kućama. Sve u svemu, to je bilo jedno jako lijepo iskustvo. Nadamo se uspješnijim rezultatima sljedeće godine.

Tekst napisala: Klara Sudar, učenica sedmog razreda

Ostale fotografije pogledajte ovdje.