Osnovan je Bizovački šahovski klub u Bizovcu.
Autor: Velimir Kunzinam, 31. 1. 2018.

Nakon četiri godine kontinuiranog rada šahovske sekcije u OŠ Bratoljuba Klaića u Bizovcu pokrenuta je inicijativa osnivanja šahovskog kluba. Inicijativni odbor za osnivanje šahovskog kluba u Bizovcu   predlažio je  Osnivačkoj skupštini BIZOVAČKOG  ŠAHOVSKOG  KLUBA „MLADOST“ BIZOVAC osnivanje udruge (kluba).

Osnivačko-izborna skupština  BŠK „MLADOST“ BIZOVAC  održana je 30.1.2018.g. (utorak) s početkom u 17,00 sati. Sjednica je   održana u OŠ Bratoljuba Klaića Bizovac.

Gost na Skupštini bio je  međunarodni šahovski sudac, član ŠK Hrvatska čitaonica iz Valpova, gosp. Zdravko Birovljević. Zahvaljujući njemu pribavljene su šahovske garniture, satovi, a osobno je sudio na turnirima koje je organizirala šahovska sekcija  u OŠ Bratoljuba Klaića Bizovac. U uvodnom dijelu Skupštine istaknuta je suradnja s umirovljenicima u Bizovcu, te je   predsjednik umirovljeničke udruge na razini Općine Bizovac gosp. Ante Buljubašić pohvalio višegodišnju suradnju šahovske sekcije i Udruge umirovljenika općine Bizovac. O suradnji i potpori  kroz turnire povodom  Dana općine Bizovac govorio je načelnik  Općine   gosp. Srećko Vuković  koji se obratio svim nazočnima na Skupštini. Pohvalio je i podržao pokretanje BŠK-a i potvrdio  održavanje odlične suradnje s Općinom Bizovac.

Nakon usvajanja   Statuta BIZOVAČKOG  ŠAHOVSKOG  KLUBA „MLADOST“ BIZOVAC  koji je predstavio  Slaven Školka, ispred Inicijativnog odbora za osnivanje šahovskog kluba u Bizovcu, uslijedio je izbor članova Upravnog odbora. U Upravni odbor izabrani su  Maja Pelivanović, Kristina Mitrić, Ivo Lovrić,  Davor Filić, Ivan Sršić,  Tadija Tomas  i  Slaven Školka.

Za predsjednika izabran je Ivan Sršić, dopredsjednik  je Tadija Tomas i tajnik Slaven Školka.

Za članove Nadzornog odbora izabrani su Romana Žužić, Ana Baban i Dalibor Mihalj.

Svim nazočnima obratio se novoizabrani predsjednik Ivan Sršić koji je zahvalio na ukazanom povjerenju. Najavio je nastavak višegodišnje šahovske aktivnosti u Bizovcu. Od danas bit će to lakše kroz BŠK Mladost Bizovac. Ukratko je upoznao nazočne s Planom i programom  rada za 2018.godinu. Istaknuo je: Nastaviti ćemo s organizacijom 4-5 turnira  godišnje na razini Općine Bizovac za sve zainteresirane uzraste. Pripremiti ćemo nastup s kadetske   ženske i muške ekipe na službenim šahovskim natjecanjima na razini Osječko-baranjske županije.

Za kraj Skupštine načelnik Općine Bizovac Srećko Vuković najavio je ovogodišnji već tradicionalni šahovski turnir povodom Dana općine Bizovac 2018. Ujedno je ukazao na mogućnost redovitog korištenja    posebno uređene   konferencijske dvorane  u sklopu Edukativnog centra u Bizovcu.     Skupštinu je zatvorio Slaven Školka, koji je svim članovima Skupštine zahvalio, a mladima šahiskinjama i šahistima najavio da će za četiri godine (u dobi svoje punoljetnosti)  moći preuzeti vođenje kluba BŠK Mladost Bizovac. Do tada neka BŠK bude njihov sportski „zavičaj“ kojem će rado svraćati tijekom srednjoškolskog obrazovanja.

Fotogalerija