« Ožujak 2024 »

Bavljenje sportom od velike važnosti za osobe s invaliditetom
Autor: Velimir Kunzinam, 20. 4. 2016.

Pod motom "Tko se igra taj se voli", u bizovačkoj osnovnoj školi Bratoljuba Klaića obilježen je "Paraolimpijski dan". Sve to u svrhu povećanja broja osoba s invaliditetom koje se bave sportom, a kojima je na taj način omogućen zdraviji život.

Svega 2% osoba s invaliditetom je uključeno u neku od sportskih aktivnosti. Tome su prije 5 godina odlučili stati na kraj u bizovačkoj osnovnoj školi Bratoljuba Klaića.

"Željeli smo da našu djecu i sve nas senzibiliziramo sa paraolimpijcima, osobama s invaliditetom. Da ih motiviramo, da ih podržimo u njihovom životu. Pogotovo u bavljenju sportom, kako bi sebi svoj život učinili kvalitetnijim. A naše učenike približili njima", rekao je Ante Lovrinčević, ravnatelj OŠ Bratoljuba Klaića u Bizovcu.

Kako kažu u tome im je najviše pomogao njihov bivši učenik i paraolimpijac Ivan Sršić koji u okviru školskog sportskog kluba vodi šahovsku sekciju. Bavljenje sportom mu je od velike važnosti u životu, a preporučuje ga svima.

"Pozvao bih sve osobe sa invaliditetom koje se imaju želju sa nečim baviti da probaju uzeti bilo koji sport jer s time jačaju svoj duh i samog sebe", rekao je Ivan Sršić, paraolimpijac iz Bizovca.

Važnost toga prepoznale su i ostale škole, a jedna od njih je i osječki Gaudeamus koja se ove godine po prvi puta priključila ovom projektu. U svoj kurikulum odlučili su se uvrstiti program podrške paraolimpijskom sportu, kako bi uz ostale potaknuli osobe s invaliditetom da probaju sve veće mogućnosti koje im se nude.

Članak objavljen na portalu www.republika.eu 16.4.2016

Foto-galerija