Elektroničko nasilje
Autor: Katarina Antolašić, 28. 10. 2022.

plakat na temu elektroničko nasilje

Na satu informatike bavili smo se temom  elektroničko nasilje (cyberbullying). Profesorica Ivana Ivić podijelila nas je u grupe te je svatko od nas elektroničko nasilje  prezentirao na različite načine: kao dramski prizor, brošurom, plakatom, prezentacijom…. budući da smo nekoliko sati ranije naučili što je elektroničko nasilje, tko su žrtve, a tko počinitelji elektroničkog nasilja, kakvi oblici elektroničkog nasilja postoje te dobili savjete kako spriječiti takvu vrstu nasilja, sa svojom prijateljicom iz razreda dobila sam zadatak napraviti plakat na kojemu je prezentiran pojam elektroničko nasilje te kako ga izbjeći.

Tijekom tih nekoliko sati, moje razredne kolege i ja naučili smo mnogo korisnih stvari. Osim toga, naučili smo da nije lijepo vrijeđati i omalovažavati druge ne samo putem interneta nego i u realnom svijetu. Vrijeđanjem i omalovažavanjem činimo drugu osobu nesretnom, osramoćenom, ljutom i razočaranom.

brošura o elektroničkom nasilju

Sretna sam što sam mnogo toga tijekom tih nekoliko sati naučila te poslušala izvedbe svojih prijatelja koji su na različite načine prezentirali elektroničko nasilje.

Nadam se da su svi iz razreda dobro shvatili što znači elektroničko nasilje i da nikada nećemo činiti drugima ono što ne želimo da oni čine nama.

Lara Mikličanin, 6.a