Kazališna družina Iglu
Autor: Katarina Antolašić, 29. 4. 2022.

Općina Bizovac organizirala je 25. travnja u našoj školi dramsku radionicu, i to u petom razredu na satu hrvatskog jezika i književnosti. Radionicu je vodila glumica Katarina Šestić koja je jedna od osnivačica kazališta Iglu sa sjedištem u Županji koji imaju za cilj, osim izvođenja kazališnih predstava, predstaviti dramske radionice u osnovnim i srednjim školama.
Prije same radionice, Katarina nas je upoznala s najbitnijim glumačkim alatima – glasom i tijelom te pravilnim načinom disanja, koji je vrlo bitan u životu i u glumi.
Katarina Šestić taj je dan s učenicima održala dva sata dramske radionice pod nazivom „Igranje poezije“ koji je bio zamišljen kao sat na kojemu je poezija, s kojom se djeca u slobodno vrijeme susreću vrlo malo,  pročitana na drugačiji način. Voditeljica je na satu učeniku zadala da glumi osobu određene dobi te određeni osjećaj. Učenici su morali odglumiti tu osobu te tako pročitati zadanu poeziju.

Tijekom ovih dramskih igara obrađena je lektira Kad bi drveće hodalo, autora Grigora Viteza.

Cilj je same radionice, kako kaže voditeljica,  naučiti čitati između redaka, shvatiti bogatstvo poezije i nedorečenost koju oni kao konzumenti mogu dovršiti. Uz to, učenici petog razreda, naučili su i osnove scenskog nastupa, odnosno, kontrolu glumačkih instrumenta, glasa i tijela.

Ostale fotografije pogledajte ovdje.

Katarina Antolašić, školska knjižničarka