KREĆE 13. DRŽAVNO NATJECANJE!
Autor: Velimir Kunzinam, 20. 1. 2022.

Poštovani,

pozivamo Vas i sve učenike na 13. Državno natjecanje učenika osnovnih škola u poznavanju prometnih propisa na Prometnoj Učilici.

Natjecanje traje od 20.01.2022. do 12.03.2022.. U tom terminu učenici mogu neograničeno pristupiti svim sadržajima i vježbama, kao i svakom od osam ispita provjere znanja prema istaknutom rasporedu ispita. Za najuspješnije učenike i škole osigurali smo brojne i vrijedne nagrade te diplome i pohvalnice.

Prometna Učilica dugi niz godina je bila dio operativnog plana Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske na prevenciji sigurnosti cestovnog prometa, kojim uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja, radili na edukaciji učenika osnovnih i srednjih škola i upoznavali ih s prometnim pravilima i propisima te s poželjnim načinom sudjelovanja u prometu.

Ovogodišnje natjecanje se provodi u sklopu Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa Republike Hrvatske za razdoblje od 2021. do 2030. godine u okviru preventivno edukativnih programa s ciljem poboljšanja ukupnog stanja sigurnosti cestovnog prometa i smanjenje broja stradavanja djece u prometu. Opći cilj Nacionalnog plana smanjenje je broja osoba poginulih u prometnim nesrećama i broja teških prometnih nesreća u cestovnom prometu za 50 posto.

Ovih dana policijski službenici će u Vašu školu dostaviti dva plakata za 13. Državno natjecanje te po jedan plakat za svaku područnu školu ukoliko ih imate. Molimo Vas da se pobrinete kako bi se svi plakati postavili na vidna mjesta u školi.

Državno natjecanje u potpunosti se provodi online, a učenici se za natjecanje prijavljuju samostalno AAI@EduHR korisničkim podacima. Učiteljima je omogućeno praćenje napretka i rezultata učenika i škole.

Izuzetno je važan angažman učitelja i razrednika kako bi učenike potaknuli na korištenje Prometne Učilice i sudjelovanje u natjecanju i tako im ukazali na važnost usvajanja znanja iz prometne kulture. Za učenike smo osigurali brojne poučne sadržaje iz prometne kulture, te vježbe i zadatke za provjeru znanja, a koliko su dobro usvojili znanje provjerava se na ispitima koje zadaje Ministarstvo unutarnjih poslova RH.

Natjecanje je organizirano u tri kategorije:

- pojedinačno natjecanje učenika po uzrastima

- natjecanje razrednih odjeljenja

- natjecanje škola

Nagrade za najuspješnije učenike 1. i 2. razreda:

- Majica Prometne Učilice

Nagrade za najuspješnije učenike 3. do 5. razreda:

- 1. mjesto – Romobil i kaciga ili Skateboard i kaciga

- 2. do 5. mjesto - Lokot za bicikl ili USB memorija

- 6.- 10. mjesto – Lampe za bicikl ili brzinomjer za bicikl

Nagrade za najuspješnije učenike 6. do 8. razreda:

- 1. mjesto – Bicikl ili Mobitel

- 2. i 3. mjesto - Slušalice za PC ili Web kamera

- 4. i 5. mjesto - Lokot za bicikl ili USB memorija

- 6.- 10. mjesto – Lampe za bicikl ili brzinomjer za bicikl

Nagrade za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika osnovnih škola putem Prometne Učilice

Nagrađujemo angažman učenika na promicanju prometne kulture temeljem broja drugih učenika koje su oni potaknuli na usvajanje znanja prometnih pravila i propisa i sudjelovanje u natjecanju.

SuperStar nagrada za najuspješnijeg učenika: Najnovija PlayStation®5 konzola

Rezultate svojih učenika, razrednih odjeljenja i škole možete pratiti ovdje.

Za sve informacije o pravilima natjecanja i nagradama posjetite naše web stranice.