Ovaj mjesec: 2102
Naše vijesti
Županijsko natjecanje u futsalu za djevojke 31. siječnja u Osijeku
Autor: KATARINA ZEKO, 18. 2. 2024.

Nakon osvojenog međuopćinskog turnira ekipa naših mladih nogometašica u sastavu: Rea Tubić, Mia Mazur, Ana Pajnić, Iva Salapić, Lara Mikličanin, Maša Iličić, Dora Čadek i Katarina Brkić, plasirala se na županijski turnir. Prilikom otvorenja natjecanja vidjeli smo da neće biti lako jer je svaka škola imala po nekoliko odličnih igračica. No to nas nije obeshrabrilo jer i mi imamo talentiranih djevojaka koje imaju želju i volju za pobjedom. Nakon izvlačenja skupina protivnice su nam bile učenice iz OŠ „Đakovački Selci“ te OŠ Mate Lovraka iz Vladislavaca. Prvu smo utakmicu odigrali sa Selcima i završila je našom pobjedom 3 : 1. Iako su samo tri gola završila u protivničkoj mreži, dominirali smo tijekom cijele utakmice. No, s učenicama iz Vladislavaca bila je obrnuta situacija. Napadale su, zabijale i pobjeđivale, a mi nismo imali znanja i vještina da ih zaustavimo te smo izgubili 6 : 0. Na temelju tih rezultata odigrana je utakmica odluke za treće mjesto s Osnovnom školom iz Magadenovca. Dobro smo počeli te vrlo rano i poveli s 1 : 0. Pred kraj poluvremena primili smo gol te na odmor otišli s rezultatom 1 : 1. I u drugom poluvremenu smo poveli, ali i primili gol te je konačan rezultat bio 2 : 2. U takvom slučaju pucaju se šesterci za pobjednika. Tek nakon sedme serije raspucavanja promašili smo, a oni zabili. Time smo osvojili četvrto mjesto. Čestitke djevojkama na trudu i upornosti, a sreće možda bude malo više sljedeće godine.

Tekst i fotografije: Katarina Zeko, učiteljica TZK-a