Čep po čep za skupi lijek
Autor: Velimir Kunzinam, 10. 6. 2022.

Čep po čep za skupi lijek

(ekološka-humanitarna akcija)

Nakon proljetnih praznika , svi moji prijatelji 3.r., njihovi roditelji, susjedi… odazvali su se ekološko – humanitarnoj akciji „ Čep po čep za skupi lijek. Jednoga divnog sunčanog jutra pripremali smo se za sat. Taj sat je bio pun uzbuđenja jer je u nama osvijestio činjenje dobrog djela za one kojima je pomoć potrebna. Naša učiteljica Romana Žužić ušla je u razred, pozdravila nas te rekla da je pročitala na internetu kako se skupljaju čepovi u cijeloj RH za bolesnike kojima je lijek potreban za liječenje. Pitala nas je želimo li se mi uključiti u akciju skupljanja čepova. Prikupljaju se sve vrste plastičnih čepova koji se nalaze na bocama vode, sokova, mlijeka, jogurta, ulja, octa, kave, omekšivača i sl. Mi smo izrazili želju za pomoć potrebitima.  Nakon nekoliko dana naša prijateljica je donijela punu vreću čepova. Svi smo se pridružili akciji skupljanja čepova. Upoznali smo ravnatelja i stručno pedagošku službu. Na taj način  smo cijelu školu potaknuli na sudjelovanje u humanitarnoj akciji skupljanja čepova. Ispred ulaza u školu postavljena je kutija u koju smo odlagali plastične čepove. Naš 3. razred napunio je punih 8 kutija. Odvajanjem plastičnih čepova, produbili smo ekološku i humanitarnu svijest jer činimo dobro djelo pomažući oboljelima od malignih bolesti. Početkom lipnja u naš razred  došli su po čepove djelatnici MUP- a iz Osijeka. Katja, Iva i ja pomogli smo nositi kutije do auta. Plemenitoj i humanitarnoj akciji ispunili smo naša srca : ljubavlju, zadovoljstvom i srećom.

Tihana Bačani 3r.