Festival znanosti u FAZOS – u
Autor: Unknown , 10. 5. 2022.

Festival znanosti  manifestacija je  koja se u Hrvatskoj, s ciljem približavanja znanosti javnosti informiranjem o aktivnostima na području znanosti, kontinuirano organizira od 2003.  Organizatori ovogodišnjeg festivala znanosti su  Sveučilišta u Osijeku, Zagrebu, Rijeci, Splitu i Zadru, a manifestacija se održala pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.  Ove godine održala se od 2. do  7. svibnja, a tema je bila – život.

Učenici trećeg razreda i učiteljica Romana Žužić sudjelovali su 5. svibnja 2022.  u glavnini događaja ovogodišnjeg Festivala znanosti na FAZOS – u.  Nazočili su svečanom otvorenju u dvorani Aula Magna, i to na  predavanju prof. dr. sc. Mirjane Baban  - Konji su moj život. Nakon toga  posjetili su Katedru za lovstvo i ribarstvo te Katedru za pčelarstvo i zoologiju.

Pred zgradom Fakulteta predstavljeni su konji iz konjičkog kluba Hercules. Ove plemenite životinje ovjekovječene su  izložbom fotografija Silvije Butković i izložbom umjetničkih slika Stelle Perica.

Učenicima je na pristupačan i zanimljiv  način predstavljen rad te ono što se događa u prirodi. Nakon dvije godine covid pandemije,  ovo je učenicima bio prvi izlazak na terensku nastavu.  Motivirani su za osvješćivanje, usvajanje i istraživanje novonastalih sadržaja  te odgovorno  ponašanje prema biljkama i životinjama u zavičaju i širem prostoru.

Tekst i fotografije: Romana Žužić, učiteljica razredne nastave

Ostale fotografije pogledajte ovdje.