Aktivnosti u školskoj knjižnici
Noć knjige
Autor: Katarina Antolašić, 28. 4. 2021.

I ove školske godine naša se škola uključila u manifestaciju Noć knjige. Tema ove godine bila je Ljekovita moć knjiga.

Školska knjižničarka Katarina Antolašić održala je u četvrtom razredu radionicu Sve sam to ja. Tijekom radionice knjižničarka je provodila art te glazboterapiju. Poseban naglasak tijekom radionice bio je na knjigama Priče o neustrašivim hrvatskim ženama te Priče za dječake koji se usuđuju biti drugačiji. Učenici su tijekom radionice bili upoznati sa životom i djelom književnika/ica, slikara/ica, izumitelja/ica koji se spominju u navedenim knjigama. Osim toga, učenici su se mogli upoznati  s različitim životnim profilima navedenih ljudi, te njihovim teškim i trnovitim putem koji ih doveo do onoga čime su se bavili tijekom svoga života.

Nakon toga, učenici su koristili pojam rekompozicija, a zatim smo se bavili glazboterapijom, poslušali pjesmu Cindy Lauper: True Colors koja  govori o prihvaćanju naših osjećaja.

Učenici su zatim proučili fotografije različitih emocija te napisali  kratku priču o tome što je  ljude s fotografija dovelo do tih emocija.

Za kraj, učenici su dobili zadatak, napraviti svoj autoportret na papirnatoj vrećici, te za vikend učiniti četiri lijepa dijela za druge i za sebe.

U ponedjeljak, na satu razrednika, svaki je učenik pročitao koja su dobra djela napravili za vikend. Nakon toga, vrećice s dobrim djelima postavili smo na školski pano.

Učenici će svaki dan imati zadatak: na papirić napisati koje je dobro djelo napravio/la taj dan te staviti papirić u svoju papirnatu vrećicu.

Kako nam je bilo toga dana, pogledajte u video uratku:

Te na Facebook profilu školske knjižnice