« Ožujak 2024 »

Ovaj mjesec: 1914
Aktivnosti u školskoj knjižnici
Čitamo mi, u obitelji svi
Autor: Katarina Antolašić, 1. 6. 2018.

Projektom „Čitamo mi, u obitelji svi“ skreće se pozornost roditeljima na važnost čitanja. Tijekom pet dana, učenici i roditelji na različite načine čitaju knjige koje su taj dan donijeli u ruksaku.  Projekt se provodi s učenicima trećih razreda tijekom drugog polugodišta. Svake srijede, učenik koji je donio naprtnjaču u školu, ima prigodu u nekoliko minuta drugim učenicima prepričati sve lijepo i zanimljivo što mu se dogodilo tijekom proteklih nekoliko dana kad su u njegovoj obitelji svi članovi čitali knjige iz knjižnične naprtnjače. Svaki petak slučajnim odabirom naprtnjaču dobiva jedan od učenika. U knjižničnoj naprtnjači nalazi se, osim knjiga, i bilježnica u koju učenici sa svojim ukućanima upisuju doživljaje. U školskoj 2017./2018. godine u ovom su projektu sudjelovali i učenici trećeg razreda sa svojom učiteljicom Romanom Žužić, a koordinatorica provedbe projekta bila je školska knjižničarka Katarina Antolašić. Učenici su reagirali na projekt i više nego odlično te su se veselili kada god bi bilo izvučeno njihovo ime te kada su imali priliku svojim prijateljima ispričati kako su čitali izabrane knjige sa svojim roditeljima.

Kako nam je bilo, pogledajte ovdje