« Ožujak 2024 »

Ovaj mjesec: 1920
Radionica Plavi grad, Žuti grad
Autor: Katarina Antolašić, 22. 3. 2021.

Vlada Republike na sjednici održanoj 30. prosinca 2020. podržala je prijedlog Ministarstva kulture i medija da se 2021. proglasi Godinom čitanja. Upravo zato u školskoj knjižnici provode se aktivnosti kako bi se učenike potaklo na vrijednost knjige i čitanja.

23. ožujka u prvom razredu školska knjižničarka Katarina Antolašić provela je radionicu Plavi grad, Žuti grad.

Učenici su se tijekom radionice bavili bojama te tematikom svađe. Na početku radionice učenici su u svoje kućice (žute i plave) upisivali što se sve sastoji od navedenih boja. Zatim smo njihove kuće podijeliti na Žuti grad i Plavi grad. Školska je knjižničarka učenicima pročitala slikovnicu Žuti grad i Plavi grad,  autorice Ljerke Rebrović.

Slikovnica govori o dva grada kojeg je dijelio drveni most. Međutim, građani Plavog i Žutog grada primijetili su da je most dotrajao te su ga odlučiti popraviti i nanovo obojiti.

U velikoj želji da svatko oboja most svojom bojom, stanovnici dva grada su se posvađali. Njihovo se nezadovoljstvo, korak po korak, pretvorilo  u pravi mali rat bojama, sve dok se nije pomiješala priroda i podsjetila na rješenja koju su na početku predložila djeca.

Učenici su nakon slikovnice imali zadatak: bojati svoj most pomirenja.

Na kraju radionice, razgovarali smo o prijateljima, svađi i pomirenju, i to putem slikovnice Šimun ima prijatelje.

Kako nam je bilo toga dana pogledajte u fotogaleriji.

I na Facebook stranici naše školske knjižnice.