« Ožujak 2024 »

Ovaj mjesec: 1903
Posjet Koncertnoj dvorani "Vatroslav Lisinski"
Autor: Katarina Antolašić, 23. 4. 2018.

Dana 10. travnja 2018. godine učenici sedmog i osmog razreda Osnovne škole Bratoljuba Klaića, Bizovac s profesorima Vladimirom Čošićem, Atilom Adamom te Dubravkom Bartulcem krenuli su na put u Zagreb. Razlog našeg posjeta Zagrebu ovogodišnji je 13. po redu Tjedan glazbe za mlade posvećen impresionizmu u glazbi i stotoj obljetnici smrti Claudea Debussyja, francuskog skladatelja. Kada smo oko 11.30 sati napokon sjeli u stolice Koncertne dvorane "Vatroslav Lisinski", u cijeli program nas je „uvela“ skladba ,,Mjesečina" koju je za nas izvodio solist na glasoviru Berislav Arlavi. Simfonijskim orkestrom, koji nam je  svirao, upravljao je čuveni dirigent Tonči Bilić. Sam događaj upotpunila je plesna skupina Ane Maletić. Skladba je sveukupno bilo pet: Debussyjeva ,,Mjesečina",  "La mer" ili ,, More", nakon kojih je uslijedila ,,Draga priča" Božidara Kunca i naposljetku ,,Poslijepodne jednog fauna" i "Tri notturna". Poseban osvrt stavljam na Debussyjevu Mjesečinu koja je bila savršeno ukomponirana te savršena skladba za početak cjelokupnog programa. Orkestar jednako tako zaslužuje svaku pohvalu. Članovi orkestra nadopunjavali su jedni druge i ostavili  pozitivan dojam. Njihova komunikacija s dirigentom bila je vrlo profesionalna i moglo se vidjeti da je to rezultat dugogodišnje suradnje. Sve u svemu, cjelokupni posjet Koncertnoj dvorani "Vatroslav Lisinski" bio je pun pogodak. Lijepo smo se proveli i zasigurno će nam ovo putovanje ostati u lijepom sjećanju.

Tekst napisao: Boris Oremuš, učenik osmog razreda

Fotografirao: Mateo Lacković, učenik sedmog razreda i Vladimri Čošić, profesor glazbene kulture

Ostale fotografije pogledajte ovdje...