Školsko natjecanje u nogometu
Autor: Katarina Antolašić, 23. 3. 2018.

Učenice naše škole primaju pehar za zasluženo drugo mjesto:)

Učenice petih i šestih razreda dana 11. ožujka 2018. godine okupile su se u Osnovnoj školi, Ladimirevci radi održavanja školskog natjecanja u nogometu. U natjecanju su sudjelovale učenice četiriju osnovnih škola: Osnovna škola, Ladimirevci, Osnovna škola, Petrijevci, Osnovna škola Matije Petra Katančića, Valpovo te mi, učenice Osnovne škole Bratoljuba Klaića, Bizovac. Utakmice su učenice odigrale u dvorani Osnovne škole, Ladimirevci. Prva se utakmica odigrala između učenica Osnovne škole Bratoljuba Klaića, Bizovac te učenica Osnovne škole, Ladimirevci. U ovoj utakmici pobijedile su učenice Osnovne škole Bratoljuba Klaića,  Bizovac, i to s rezultatom 2:1. Nakon toga uslijedila je druga utakmica koja se odigrala između učenica Osnovne škole, Petrijevci i učenica Osnovne škole Matije Katančića, Valpovo u kojoj su pobijedile učenice iz Petrijevaca, i to rezultatom 1:0. Nakon toga učenice z Osnovne škole, Ladimirevci pobijedile su učenice iz Osnovne škole Matije Petra Katančića, Valpovo, i to rezultatom 1:0. Svi smo bili umorni. Učenice svih četiriju škola jako su potrudile tijekom utakmice, no netko je morao otići kući bez trofeja. Učenice Osnovne škole, Petrijevci i mi - učenice Osnovne škole Bratoljuba Klaića, Bizovac igrali su utakmicu i borile se za prvo mjesto. Atmosfera je u dvorani bila jako dobra, a za nas su navijali učenici Osnovne škole, Ladimirevci. Kada smo izgubile nakon penala, svi smo bile jako tužni, ali ipak osmijeh nam se vratio kada smo shvatile da smo osvojile drugo mjesto. Učenice Osnovne škole, Petrijevci osvojile su prvo mjesto, učenice Osnovne škole, Ladimirevci treće, a nažalost, učenice Osnovne škole Matije Petra Katančića, Valpovo, iako su trudile tijekom cijele utakmice, otišle su kućama bez trofeja.  Na kraju utakmice shvatili smo da nije bitno pobijediti nego je lijepo upoznati nove prijatelje i zabaviti se, a mi smo to upravo i učinilismiley.

Tekst napisala: Petra Vučković, školska novinarka

Čestitamo učenicima na zasluženom drugom mjestu te profesorici Ankici Slamek na trudu!