Nagrada za predstavu s najboljom ljubavnom pričom
Autor: Katarina Antolašić, 21. 3. 2018.

Dora Bošnjak i Lucija Marincel

Dječja osječka kreativna kućica Dokkica u suradnji s Dječjim kazalištem Branka Mihaljevića u Osijeku 19. ožujka 2018. godine organizirala je  sedmi po redu Festival petominutnih učeničkih igrokaza „POZOR! Plivamo na sceni“,  i to povodom obilježavanja Svjetskog dana kazališta za djecu i mlade i Svjetskog dana lutkarstva koji se tradicionalno održava 21. ožujka. Ove je godine Festival okupio 125 učenika i učenica iz 11 osnovnih škola grada i županije.

Učenici i mentorica prilikom primanja nagrade

Kao i svake godine, ocjenjivački žiri bio je sastavljen od glumaca Kazališta koji su  učenicima i mentorima dodijelili nagrade u posebnim kategorijama. Nagrada je ručno izrađena „Ribica“, a autorica ovogodišnjih primjeraka je voditeljica Dječje likovne akademije u Dokkici, Ena Janković.

Dora Bošnjak i Stela Rukavina

Ove godine na Festivalu su sudjelovale učenice petih i šestog razreda: Stela Rukavina, Mia Gardilo, Lucija Bošnjak, Lucija Marincel, Dora Marojević i Petra Marić sa svojom mentoricom Katarinom Antolašić te su osvojili nagradu za predstavu s najboljom ljubavnom pričom. Na ovom nam se festivalu pridružio kao tehničar naš novinar Janoš Karakaš.

Naše male velike glumice

Igrokaz Donji grad govori o stanovnicima Donjeg grada koji su živjeli sretno i veselo. No jednog dana, onaj zbog kojeg su živjeli mirno i spokojno, odjednom se nesretno zaljubio. Gradonačelnik je ozbiljan! On je tužan! Mora da je obolio od nekoga virusa! Svi su šaputali. Činio je sve ne bi li prebolio svoju ljubav, no kada shvati da vrijeme može učiniti svoje, dogodile su se velike promjene…

Reportažu o ovom događaju možete vidjeti na STV-u:

Ostale fotografije pogledajte ovdje.