Autor: Katarina Antolašić, 6. 3. 2018.

Poruka učenika četvrtog razreda

Dan ružičastih majica obilježava se zadnje srijede u veljači. Taj dan učenici, učitelji, profesori te djelatnici nastoje ukazati na vršnjačko nasilje. Ideja za obilježavanjem toga dana nastala je u znak protesta. Naime, jednog je dana u američkoj školi učenik došao obučen u ružičastu majicu, jer je htio dati podršku svojoj majci koja je teško oboljela od raka. Takav obučen doživio je zadirkivanje od svojih vršnjaka.

Četvrti je  razred s učiteljicom Brankom Kranjčević uredio pano škole

Ova ružičasta majica postala je prepoznatljiv simbol inicijative međunarodne prepoznate obljetnice. Učenici četvrtog razreda Osnovne škole Bratoljuba Klaića, Bizovac obilježili su taj dan tako da su svi bili obučeni u ružičaste majice 28. veljače 2018. godine te su svoje poruke protiv vršnjačkog nasilja prenijeli na pano naše škole. Obučeni u ružičaste majice dali su podršku djeci koja su žrtva vršnjačkog nasilja. Na kraju nastave učenici četvrtog razreda fotografirali su se sa svojom učiteljicom Brankom Kranjčević.

Učenici drugog razreda na satu likovne kulture pisali su poruke protiv vršnjačkog nasilja

Taj bitan dan u godini također su obilježili i učenici drugog razreda. U školu su došli obučeni u ružičaste majice. Razgovarali su i saznali zašto se obilježava taj dan. Odlučili su da će uvijek biti dobri, da neće biti nasilni, da se neće tući, rugati svojim prijateljima nego će se međusobno uvažavati. Na satu likovne kulture crtali su te pisali poruke protiv vršnjačkog nasilja.

Ovo su neke njihove poruke:

Budi mi prijatelj! Marko

Ne sudi druge po izgledu! Mia

Nemoj se rugati i tuči druge! Ena

Nemoj mrziti! Josip

Darujmo ljubav! Rita

Tekst napisali: Sara Sršić, učenica četvrtog razreda te Korana Kučinac i Marko Dedić, učenici drugog razreda

Centar Krugovi osmislio je animirane filmove koji govore o vršnjačkom nasilju. Pogledajte!