Školsko natjecanje u odbojci
Autor: Katarina Antolašić, 23. 2. 2018.

Naše pobjednice:)!

Dana 2. veljače 2018. godine (petak) održalo se školsko natjecanje iz odbojke na kojem su sudjelovale četiri ekipe: učenice iz Osnovne škole Ivana Kukuljevića, Belišće, Osnovne škole Matije Petra Katančića, Valpovo, Osnovne škole Ivane Brlić Mažuranić, Koška te Osnovne škole Bratoljuba Klaića, Bizovac. Na samom smo početku stali u red te je psihologinja Zvončica Kučanda otvorila natjecanje. Prvu utakmicu igrale su učenice iz Osnovne škole Matije Petra Katančića, Valpovo i Osnovne škole Bratoljuba Klaića, Bizovac. Na svakom su nas odmoru posjećivali učenici iz naše škole, navijali za nas te nas bodrili. Borili smo se i dali sve od sebe. Prijateljice su nam rekle da nećemo uspjeti u tome da osvojimo prvo mjesto, upravo zato što su učenice iz Belišća jaka ekipa. No unatoč njihovim riječima, ja sam ostala pozitivna i cijelo vrijeme bila uvjerena da ćemo osvojiti prvo mjesto.

Uručivanje medalja

Došao je red na zadnju utakmicu. Vikali smo, borile se i završile utakmicu – umorne. Zadnju su utakmicu igrale učenice iz Valpova i Koške. Na kraju utakmice, nastavnici i treneri zbrajali su bodove. Bile smo uzbuđene, sretne i umorne. Ekipa koja je osvojila prva tri mjesta, imala je priliku osvojiti medalju, dok ekipa koja je osvojila četvrto (mjesto), nažalost, nije. Ponovno smo stali u red. Treće mjesto pripalo je učenicama iz Valpova. One su bile sretne što su osvojile medalje. Drugo je mjesto pripalo učenicama iz Belišća. Inače, učenice iz Osnovne škole Ivana Kukuljevića, Belišće svake su godine odlazile na Županijsko natjecanje iz odbojke, ali ove godine na Županijsko natjecanje idemo mi, učenice iz Osnovne škole Bratoljuba Klaića, Bizovac. Bile smo jako sretne zbog toga. Vidjele smo da se vrijedi truditi i dati sve od sebe za pobjedu. Kada su nam rekli da idemo na Županijsko natjecanje, opet smo se sjetili treninga i pripremanja za Županijsko natjecanje. Nadamo se da ćemo na Županijskom natjecanju osvojiti, ako ne prvo ili drugo mjesto, barem treće, jer tamo idu jake ekipe. Sa svim ekipama koji su s nama igrali 2. veljače opet ćemo se vidjeti iduće godine, na istom mjestu. Natjecanje je završilo, svi su se razišli, neki sretni, neki nesretni. Bilo mi je lijepo i sretna sam što sam sudjelovala u ovom natjecanju. Ostalim ekipama želim sreću. Za kraj im želim poručiti: „Više sreće idući put“.

Tekst napisala: Nora Brkić, školska novinarka