Terenska nastava učenika osmih razreda
Autor: Katarina Antolašić, 7. 11. 2017.

Dana 27. listopada učenici osmih razreda krenuli su u Pakrac, kako bi obogatili svoje znanje o Domovinskom ratu. S učenicima su putovali ravnatelj Ante Lovrinčević te razrednici Mario Fišer i Marko Teskera. Uzbuđeni i pospani uputili su se prema Pakracu. Učenici su se u autobusu do Pakraca većinu vremena zabavljali, ni ne primjećujući kako vrijeme brzo prolazi. U Pakracu su ih dočekali i učenici iz drugih škola. Kada su došli tamo, podijelili su se u tri skupine. Učenici Osnovne škole Bratoljuba Klaića, Bizovac uputili su se u Muzej grada Pakraca. Nakon Muzeja posjetili su Muzej vojne i ratne povijesti gdje su se fotografirali pored vojne opreme. Poslije razgledavanja vojne opreme uputili su se u Kompleks kurije Janković gdje su naučili sve o prvom hrvatskom novcu te o obitelji Janković. Nakon predavanja, uputili su se u planinarski dom Omanovac na ručak.

Poslije ručka i odmora obišli su kapelicu Male Gospe u Kusonjama, a prije toga svi su zapalili svijeće pored spomenika za sve poginule žrtve tijekom rata. U kapelici Male Gospe učenici su poslušali priču o svetom Vidu. Na kraju putovanja učenici su se uputili u Lipik u razgledavanje ergele gdje su naučili nešto o konjima.

Tekst napisala: Nicol Cesarec, učenica 8. razreda

Ostale fotografije pogledajte ovdje.