Dan jabuka - integracija nastavnih sadržaja u 2. razredu
Autor: Katarina Antolašić, 25. 10. 2017.

Naši učenici i učiteljice obilježili su Dan kravata te Dan jabuka

Učenici 2. razreda obilježili su Dan jabuka različitim aktivnostima, integrirajući nastavne sadržaje kroz sve nastavne predmete.

Na SRO otkrili smo zanimljivosti o jabukama, upoznali  različite sorte jabuka, kušali ih i ocjenjivali, potom popili sok od  jabuka, napravili smoothie, kušali čips od jabuka i na kraju se zasladili plešući uz pjesmu o Danu jabuka. Na satu matematike rješavali smo jabučne matematičke zadatke. Obilježavajući i Dan kravate, ukrasili smo ih crtama i  točkama u ritmu te, naravno, jabukama. Pjesmom  Jabuke, Luke Paljetka na satu HJ igrali smo se riječima. Nismo zaobišli ni TZK. Štafetne i elementarne igre s jabukama bile su jako zabavne i zanimljive.

Kada smo pomislili da je jabučna svečanost, nažalost, završila, prvašići nas pozvaše na kompot od jabuka.  Bio je izvrstan, hvala im.

Budući da fotka govori više od riječi, pogledajte kako smo uživali. I naravno jedite jabuke.

Tekst napisala: Ivana Oremuš, učiteljica razredne nastave

Ostale fotografije pogledajte ovdjesmiley.