A što bi stari rekli sada?
Autor: Katarina Antolašić, 7. 6. 2017.

Dana 2. lipnja. 2017. godine djelatnici i učenici Osnovne škole Bratoljuba Klaića, Bizovac pripremili su još jednu odličnu priredbu u nizu pod nazivom - Što bi stari rekli sada...smisao Dana škole bio je da se starim sportovima još uvijek zadrži ona tradicija koju su njegovali naši djedovi i bake. Događaj „Što bi stari rekli sada“ započeo je govorom ravnatelja – Ante Lovrinčevića, a nakon njega, načelnika Općine Bizovac – Srećka Vukovića. Ines Mikulec i Erik Baban bili su voditelji ovog programa. Lana Šarčević predstavila nam se sa svojom bisernicom i sve nas oduševila. Učenici od prvog do četvrtog razreda zabavili su goste svojim prekrasnim recitacijama i dramskim izvedbama.

Mateja Magušić i Matej Kocijan

Imali smo čast vidjeti plesnu izvedbu Rock Girlsa koju su predstavile učenice: Sandra, Hana, Ema, Rebecca i Lorena a poslije njih, nastupala je starija grupa Gold Girls: Gloria, Lea, Klara i Nora. Djevojke iz zbora otpjevale su pjesmu „Impossible“ dok je u pozadini, na klavijaturi, svirao učitelj glazbene kulture – Vladimir Čošić. Učenik osmog razreda – Ivan Deak na svojoj je bisernici odsvirao „Turski marš“ i „Bumbarov let“. Uz pjevanje naših zborašica, svoj su ples otplesali članovi i članice školskog zbora, i to obučeni u prekrasne bizovačke nošnje.
Na kraju priredbe – gospođa Karmela iz kluba Moltonko, po običaju je izvodila čudesne trikove od balona i pritom zabavljala naše učenike. Poslije priredbe smo se uputili na igralište, ne bi li vidjeli stare sportove. Učenici prvog razreda spretno su skakali u vrećama do svoga odredišta dok su učenici osmih razreda potezali uže. Put do mjesta gdje su se održavali stari sportovi bio je ukrašen štandovima na kojima su bila pića kojima smo se rashladili od vrućina te malo kolača da nam ne padne šećer. Osim toga, na štandovima smo mogli pronaći stare predmete kojima su se služili naši preci. Pedagoginja Vesna Žulj s učenicima Antoniom i Matejom ukrasila je štand predmetima na kojima se nalazila glagoljica. Sve je bilo tako lijepo ukrašeno, a zrake sunca malo su nas previše grijale tijekom cijelog dana. Eh, što bi stari rekli sada?

Tekst pripremila: Nicol Cesarec, 7. a

Fotogaleriju pogledajte ovdje.