« Ožujak 2024 »

Terenska nastava u Osijeku
Autor: Katarina Antolašić, 14. 5. 2017.

2. svibnja 2017. godine učenici 1. razreda iz Bizovca i učiteljice Ivana i Tihana te svi učenici područne škole Cret s učiteljicama Anom i Mirjanom krenuli su vlakom u Osijek.

Najprije smo posjetili Muzej likovnih umjetnosti pod vodstvom likovne pedagoginje Kristine Delalić Vetengl koja nam je na zanimljiv način predstavila izložbu Ivana Faktora. Upoznali smo se s pojmovima: suvremena umjetnost, portret, autoportret, film, fotografija, instalacija…. Na samom kraju pojedinačno i u skupinama snimili smo svoj kratki film.

Uslijedila je šetnja uz Dravu i vožnja kompom do Zoološkog vrta. Nakon razgledavanja životinja, igre na dječjem igralištu, osvježili smo se sladoledom i radosni ali i umorni vratili  svojim kućama. Ovo su neki naši dojmovi:

U Osijeku je bilo jako lijepo i zabavno. Najdraža mi je bila vožnja kompom, razgledavanje Zoološkog vrta i na kraju sladoled. (Gabrijela Vidaković, 3.r.)

Uživala sam u vožnji vlakom jer mi je to bila prva vožnja kao i vožnja kompom. U Zoološkom vrtu mi  se svidjela žirafa jer je jako velika.  (Rea Tubić, 1.r.)

Vožnja kompom i razgledavanje životinja Zoološkog vrta su mi se svidjeli. U Galeriji smo gledali izložbu fotografija i sami snimali film što je bilo zanimljivo. (Ivano Bajs, 3.r.)

Meni je u Osijeku bilo super. Najbolje mi je bilo u Zoološkom vrtu kao i u Muzeju likovnih umjetnosti gdje smo vidjeli zanimljivu izložbu. (David Saćer, 4. r.)

U Muzeju smo naučili razliku između portreta i autoportreta kao i slike i fotografije.

U Zoo vrtu najzanimljiviji mi je bio krokodil. (Korana Kučinac, 1. r.)

Tekst napisala: Ivana Oremuš, učiteljica razredne nastave

Fotografije pogledajte ovdje.