« Ožujak 2024 »

Ovaj mjesec: 1917
Atletski višeboj i Dani Općine
Autor: Katarina Antolašić, 4. 5. 2017.

učenice i učenici pripremaju se za altetski višeboj

U sklopu obilježavanja Dana Općine Bizovac 2017. godine održano je atletsko natjecanje u više disciplina. Atletski višeboj za najmlađe sudionike uključivao je sljedeće discipline: trčanje na dvadeset metara, skok u dalj s mjesta i bacanje loptice. Na natjecanju su nastupili najmlađi sportaši od tri godine koji su činili prvu skupinu. Drugu skupinu činile su djevojčice i dječaci do šest godina, treću skupinu činile su učenice i učenici prvog razreda osnovne škole, a četvrtu skupinu natjecatelja činile su učenice i učenici drugog razreda osnovne škole. Uz veliku potporu svojih roditelja, baka i djedova održano je zanimljivo i uzbudljivo odmjeravanje snaga u brzini, skočnosti te u bacanju loptice. Tijekom atletskog višeboja suđenje je povjereno članicama školskog pjevačkog zbora.

članice i članovi školskog zbora u glazbenom studiju

Sve članice zbora istovremeno su snimale svoj glazbeni spot uz pjesmu Srcem treniraj. Najveći dio posla imao je profesor glazbene kulture, Vladimir Čošić koji je pjesmu pripremio i aranžirao za zbor. Audio matricu snimio je tonski majstor Aleksandar Stanković u glazbenom studiju.

profesor glazbene kulture Vladimir Čošić i tonski majstor Aleksandar Stanković

Sve zborašice za njihovu atletsku ulogu, točnije ulogu sutkinja, pripremio je vjeroučitelj Slaven Školka. Sportski događaj započeo je riječima ravnatelja Osnovne škole Bratoljuba Klaića, Bizovac, gosp. Ante Lovrinčevića koji je natjecanje otvorio u ime načelnika Općine Bizovac i u svoje osobno ime. Tijekom natjecanja, sniman je i glazbeni spot. Kamera je bila u rukama školske knjižničarke, profesorice Katarine Antolašić. Njezin je zadatak bio zabilježiti što više sportskih detalja. Zanimljivo, dinamično i burno za natjecatelje. Svi su se u školskoj dvorani dobro proveli i u jednom trenutku i zaplesali. Svoj nastup, uz proslavu Dana općine, imale su i članice plesne skupine akrobatskog rock'n'rolla. Ples, pjesma i druženje tijekom atletskih disciplina i tek onda natjecanje. Stoga, imena najboljih nisu u prvom planu, već radost koja je uslijedila nakon što su svi sudionici učinili svoje prve atletske korake. Za njih je vrijedilo staro sportsko načelo: BRŽE, VIŠE, JAČE! Nagrade nisu izostale jer je Općina Bizovac pripremila slatke pakete za najmlađe, a najuspješniji su dobili diplomu za svoj uspjeh. Izvještaj završavamo najavom: najmlađe sportašice i  sportaši nastavljaju  svoj sportski put; sljedeće natjecanje je u Osijeku, 11. svibnja u Gradskom vrtu. Pridružite im se!

Tekst napisao: Slaven Školka, vjeroučitelj