Međuškolsko natjecanje u rukometu
Autor: Katarina Antolašić, 12. 2. 2017.

Naše učenice osvojile su treće mjesto

U srijedu 1. veljače 2017. godine održano je međuškolsko natjecanje u rukometu u Osnovnoj školi Ivana Kukuljevića, Belišće. U borbi za pehar sudjelovalo je nekoliko škola, tj. učenice iz Osnovne škole, Ladimirevci, Osnovne škole, Petrijevci, domaćini iz Belišća i mi, učenice iz Osnovne škola Bratoljuba Klaića, Bizovac. U prvom dijelu utakmice sudjelovale smo mi te djevojke iz Petrijevaca, a završila je rezultatom 9:5 za djevojke iz Petrijevaca. U sljedećoj su utakmici igrale učenice iz Belišća i Ladimirevaca u kojoj su pobijedile Belišćanke. Utakmica u kojoj smo sudjelovale mi, učenice iz Osnovne škole Bratoljuba Klaića, Bizovac te učenice iz Osnovne škole, Ladimirevci, završila je našom pobjedom (11:3) te smo osvojile treće zasluženo mjesto. U finalu su sudjelovale učenice iz Petrijevaca i Belišća. Učenice iz Petrijevaca imale su velike šanse za prvo mjesto no dogodio se neočekivani preokret te je rezultat bio ovakav:

1. Osnovna škola Ivana Kukuljevića, Belišće,
2. Osnovna škola, Petrijevci,
3. Osnovna škola Bratoljuba Klaića, Bizovac,
4. Osnovna škola, Ladimirevci.

Naša profesorica tjelesne i zdravstvene kulture – Ankica Slamek često zna reći: „Nije bitno pobijediti, bitno je probati te dati sve od sebe.“ Mi smo to naravno i napravile. Pred kraj utakmice malo smo se našalile te rekle kako je ovo treće mjesto i brončana medalja posvećena našim rukometašima kojima je medalja u Francuskoj izmaklasmiley.

Tekst napisala: Emily Cesarec, 8. razred

Fotografije