« Ožujak 2024 »

Premijera filma - Uzbuna na Zelenom vrhu
Autor: Katarina Antolašić, 1. 2. 2017.

Veseli učenici i djelatnici naše škole

Dana 26. siječnja 2017. godine mi učenice i učenici Osnovne škole Bratoljuba Klaića, Bizovac krenuli smo u kino Urania pogledati premijeru filma Uzbuna na Zelenom vrhu. Po nas je došao autobus na kat koji je, prije nego što je došao u matičnu školu u Bizovac, obišao i druga sela: Habjanovce, Samatovce, Novake, Brođance i Cret Bizovački. Nakon kratkog obilaska krenuli smo prema Osijeku. Kada smo stigli tamo, već je bio mrak. Eh, a što je film bez grickalica? Učenice i učenici su nakon što su izašli iz autobusa, stali u red i strpljivo čekali kokice, sok, čips i ostale grickalice, kako bi im gledanje filma bilo još zabavnije. Kada smo sjeli na svoje mjesto, fotograf jednog osječkog portala sve nas je zajedno fotografirao. I tako je film počeo! Bio je fantastičan, a likovi iz filma bili su baš onakvima kakvim sam ih zamišljao. Uživao sam u svakom kadru. Bio je tu strašnih, smiješnih i tužnih scena.

na premijeri filma bili su glumci Marko Tocilj (Koko) te Lucija Philips (Emica)

Ali to nije čak ni najbolji dio. Svi smo skoro pali s nogu kada smo shvatili da su za vrijeme filma u publici sjedili glumci. Bili smo ushićeni. Zaposlenica kina Uranije rekla nam je da možemo glumcima i redateljici filma postaviti nekoliko pitanja, što smo rado i učinili. Oni su nam bez ikakvog problema odgovorili. To je za mene bilo jedno nezaboravno iskustvo. Nakon filma pješice smo se uputili prema obližnjem McDonald'su gdje su nas dočekali ljubazni djelatnici. Svatko je naručio nešto za pojesti i nakon što smo se najeli i porazgovarali s našim prijateljima, krenuli smo kući puni doživljaja. Autobus nas je ostavio na našim stanicama. Došli smo kući i s velikim oduševljenjem prepričavali roditeljima naše dogodovštine.

Tekst napisao: Boris Oremuš, 7. a

Kako nam je bilo na premijeri pogledajte ovdjesmiley.