« Ožujak 2024 »

Jedan dan u Dokkici
Autor: Katarina Antolašić, 20. 12. 2016.

Dana 12. prosinca 2016. godine učenice trećeg i četvrtog razreda (Tena, Sara, Ela, Petra, Larisa, Luna, Nika i Stela) uputile su se sa školskom knjižničarkom - Katarinom Antolašić u udrugu Dokkica koja se nalazi u Osijeku. Naime, prije samo mjesec dana dobili smo e-mail u kojem smo mogle vidjeti različite aktivnosti koje se, u sklopu programa “Naš dan u Dokkici”, održavaju tijekom ove školske godine. Budući da u našoj školi postoje pravi mali pisci, mi smo se odlučili za radionicu Izrada slikovnica “Slikam i pričam”  koju je kroz dva školska sata na vrlo zanimljiv način vodila Manuela Polak, studentica knjižničarstva.

Na ovu se radionicu odazvalo njih osam te smo svi zajedno jedno jutro krenuli vlakom u Osijek. Kada smo došli u Dokkicu, odmah smo se izgubili u svijetu mašte, vila, kraljica, kraljeva…Taj su dan učenice uz pomoć kartica na kojemu su bili naslikani likovi iz bajki sami napisali slikovnicu, i to ne običnu slikovnicu već taktilnu. Kući smo se vratili puni novih ideja, većinu vremena listajući našu novu slikovnicu koju smo izložili u školskoj knjižnici.

Dojmove naših pisaca možete pročitati ovdje:

U ponedjeljak 12. prosinca 2016. godine krenuli smo vlakom do Osijeka, a u udrugu Dokkica stigli smo oko jedanaest sati. Tamo smo radili slikovnicu koju smo napravili od raznih predmeta kao što su dugmad, vata, salvete te vuna. Slikovnice smo radili mi učenice trećeg te četvrtog razreda. Kući smo se vratile u 14:30 sati.

Sara Sršić, 3. razred

U Dokkici je baš bilo zabavno. Tamo smo izrađivale slikovnice. Sara i ja napravile smo slikovnicu Kraljica s čarobnim kompasom. Svima je bilo lijepo. Radili smo taktilnu slikovnicu na kojoj smo lijepili razne predmete (vunu, salvetu, vatu…).

Tena Trac, 3. razred

Kada smo došle u Dokkicu, prvo što sam primijetila je jedna velika šarena prostorija u kojoj smo se upoznale s vrlo dragim gospođama. Jedna od njih nam je nešto ispričala nakon čega smo počele raditi slikovnicu. Bilo je jako zabavno. Šteta što je moralo završiti tako brzo. Nakon toga povratak kući. A ja? U slučaju da se pitate, ja sam se osjećala sretno.

Petra Sudar, 3. razred

Bilo je vrlo zabavno raditi taktilnu slikovnicu. Podijelile smo se u parove te dobile kartice na kojima su bile naslikani dvorci te različiti likovi iz bajki. Na temelju tih kartica morale smo napisati priče koje su bile vrlo zanimljive i maštovite. Vrlo smo ponosne na svoj uradak. Nadam se da ćemo se opet vratiti u Dokkicu.

Larisa Žužić, 4. razred

U Dokkici smo napisale i ilustrirale priču te ju ukrasile različitim materijalima. Na kraju smo sve priče spojile u jednu slikovnicu koju možete vidjeti u našoj školskoj knjižnici. Jako se smo se lijepo zabavile u Dokkici. Voljela bih tamo opet otići.

Luna Pelivanović, 4. razred

Lijepo smo se zabavile radeći slikovnicu. Kada smo završile naše priče spojili smo ih u jednu slikovnicu. U udruzi Dokkica najviše mi se svidio veliki plastični lav te cipele napravljene od kaširanog papira. Na našem putovanju bilo je vrlo zabavno i poučno jer smo putem do Dokkice upoznale nove ulice. Meni se udruga jako svidjela i svima ju preporučujem.

Stela Rukavina, 4. razred

Fotogaleriju pogledajte ovdje.